O polskiej mafii.

Naszą największą ukrytą łącznością pomiędzy mafią a społeczeństwem są rozgrywki piłkarskie. Wszystkie mecze w dużych miastach dla extra drużyn wspierane są zawsze przez szalikowców. Również poprzez grupy kiboli nasze społeczeństwo najbardziej cierpi. Wszystkie te rozboje i zniszczone stadiony.

Koszta, jakie ponoszone są przez tych fanatyków piłki nożnej, sięgają kilkuset tysięcy złotych. Cóż z tego, że naród polski biedny, a dług publiczny rośnie w zatrważającym tempie. Poprzez właśnie takich chuliganów, poprzez zdemoralizowaną młodzież, wszystko w koło zostaje zniszczone. Każde nowo wyprodukowane krzesełka na stadion, wszystkie inwestycje dla rozwoju piłki nożnej, stają się narzędziem w rękach szalikowców. Kibole trwają w przekonaniu, że jeden musi trzymać stronę reszty. Pomagają sobie wzajemnie i dbają, aby żadnemu nie stała się krzywda. Łączą się w jedną dużą grupę, której nikt nie ruszy bo, gdy choć jednego ktoś ruszy, to reszta stanie w jego obronie. Muszą sobie wzajemnie pomagać.

610 000 Euro za wybryki kiboli. Straty poniesione przez zespoły piłkarskie. Złe zachowanie kibiców wymaga sankcji, jakie oczywiście otrzymuje Legia. Przy samej ekstraklasie podatnicy Warszawy musieli ponieść 622 tysiące złotych. Straty, jakie Legia ponosi, są wyższe niż to, co by w ciągu trzech lat zarobiła. Przy naszych szalonych politykach i ich populizmie nawet nie ma najmniejszej szansy, by się podnieść z długu publicznego. A sama Legia, przy swoich kibicach, nie wybije się na salony ze swoimi zarobkami.
Rasizm, używanie rac, brak sprzedaży biletów dla kiboli, to nieliczne czynniki, jakie pogrążają Legię. Zamieszki na trybunach, czy też rzucanie przedmiotami to kolejne brutalne zachowanie kibiców. Policja nie jest w stanie uspokoić bydła, które potrafi nawet obrzucać ich butelkami. Zazwyczaj wstrzymują bójki, które nie są niczym spowodowane, nie mają żadnego wytłumaczenia, a starcia następują z różnymi narodowościami.

Obecnie mafią, czy też gangiem możemy nazwać każdego człowieka w grupie sprzedającej nielegalnie alkohol, czy też narkotyki. Bądź też robiącego pieniądze na handlu ludźmi. Na topie znalazła się mafia obcinaczy palców, która jest obecnie objęta nadzorem polskiego prawa.
W każdym kraju znajdziemy jakiś rodzaj mafii. Gangi te są szczegółowo opisane na stronach internetowych, ich przeboje stają się sławne. Nawet rosyjskie mafie mają na swoim koncie wiele uczynków.

Jednego z żywych polskich gangsterów na wolności możemy obejrzeć w filmie Świadek koronny. Zadziwiające, że fundusz operacyjny w pełnym poślizgu uchronił go przed niezręcznymi kłopotami, które zaprowadziłyby go wprost za kratki. Wyjście, jakim stało się kablowanie, oczyszcza i wybiela nawet najsłabszego złodziejaszka. Poprzez wsypywanie innych ludzi, i zwalanie na nich winy lub też tworzenie tzw. kozła ofiarnego, nawet najbardziej chore czyny mogą być  ułaskawione. Tyle że świadek ma już inną tożsamość. Nie ma już nawet życia. Zmienia się w innego człowieka, nie mającego żadnej tożsamości. Staje się nikim w Polsce. I cóż z kablowania, jak nikt takiej osoby nie chce i nie popiera.
Mafia polska werbuje nowych członków poprzez wołanie na stronach internetowych. Ich propaganda mówi o cudownym życiu w kręgach mafii. I tu właśnie widzimy, jak niektórzy gangsterzy wychodzą z czarnego życia w ekskluzywne życie w luksusie. Nie mają żadnych trosk, jak zwykli ludzie. Używają życia, obracają się w gronie najlepszej śmietanki towarzyskiej. Chwalą się swoim beztroskim życiem przed fanami. Wymiar sprawiedliwości nie jest w stanie ujarzmić tych żmij.

Obecnie, polscy gangsterzy żyją w najlepsze, nie robiąc nikomu nic złego. Jednak jak nałogowy narkoman, po wyleczeniu, po latach wraca do narkotyków, tak nie wiadomo, czy w  mózgu polskich mafiosów nie kryją się mroczne myśli dalszych złych działań. Mózg człowieka już czasami dużo wcześniej zaplanuje coś, co wykona później, choć sam o tym jeszcze nie wie.
Jak wiadomo, życie w kręgach pokazuje najbardziej luksusowe rzeczy, najdroższe ubrania, samochody, drogie wycieczki. Kobiety ociekają pieniędzmi, a ich fagasy kręcą lody, byle szybko i łatwo zrobić dużą kasę. I cóż, dziewczyny ubierają się w bardzo obcisłe ubrania, niczego im nie brakuje. Życie polskiej mafii jest wręcz wyrafinowane. W sumie gangi, w porównaniu do mafii, są silniejsze. I czy my tu odróżnimy, czy to są gangi pruszkowskie, czy wołomińskie, czy może tylko mafie?
Na zakończenie wypada stwierdzić, że tak do kończa nie wiadomo dlaczego szalikowcy na stadionach zazwyczaj są nieobliczalni, ale coś w tym jest, że mają zdolność do dużej agresji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *