Dlaczego warto otworzyć firmę w Krakowie?

Kraków to urocze miasto, które kiedyś było stolicą Polski. Nadal jednak przyciąga ludzi i ma wiele do zaoferowania. Dlaczego warto otworzyć własny biznes w Krakowie?

Ludzie i jeszcze więcej ludzi

W Krakowie mieszka bardzo dużo ludzi, w dodatku przyjeżdża tu całkiem sporo turystów. Innymi słowy, klient jest obecny i często ma pieniądze. Kraków jest miastem, które odwiedzają ludzie z całego świata. Są ciekawi, chcą zwiedzać, jeść, potrzebują też hotelu z miłą obsługą i chcą czerpać jak najwięcej ze swojej podróży. Przez Kraków przewijają się jego mieszkańcy, turyści, a także studenci. Wszyscy ci ludzie potrzebują towarów i usług. Turystyka przynosi mieszkańcom miasta naprawdę ciekawe dochody.

Dostęp do pracowników

Kraków jest miastem uniwersyteckim. Działa tu wiele państwowych i prywatnych uczelni o różnych specjalnościach. Studenci przyjeżdżają z różnych stron Polski, a po zakończeniu edukacji często zdecydują się pozostać w Krakowie. I szukają pracy. Przedsiębiorca, który otwiera tu działalność, ma zatem spory wybór pracowników, niezależnie od branży. Początkujący studenci często stanowią personel kawiarnii, w dodatku ze względu na studia, opłaca im się praca na umowę zlecenie. Szczerze mówiąc, pracodawcom również. Studenci kończą różne kierunki, a w Krakowie mają szanse podnosić swoje kwalifikacje i być dla pracodawcy atrakcyjnymi pracownikami.

Miasto się rozwija

Kraków rozwija się bardzo intensywnie. Powstają nowe mieszkania, biurowce, przedsiębiorstwa. Dla przedsiębiorcy to dobry znak. Skoro miasto się rozrasta, to i klientów będzie dostatek.

Dobra komunikacja

W Krakowie jeździ naprawdę sporo linii tramwajowych. Klienci czy pracownicy przedsiębiorstwa, które otworzysz, bez większych problemów dojadą do wskazanej lokalizacji. Choć ceny biletów autobusowych nie są najniższe, to jednak faktem jest, że połączeń jest sporo i da się dotrzeć do celu. Korki są, ale tego trudno uniknąć. Samochodem też można podróżować, i wiele osób to robi. Miejsca parkingowe też są, choć niestety, w większości płatne.

Studenci

Studenckie życie kojarzy się z beztroską. Wiele zależy oczywiście od kierunku, uczelni oraz indywidualnego podejścia każdego człowieka. Niemniej jednak studenci bardzo często korzystają z uroków miasta- kawiarni, a także klubów. Nie da się ukryć, że kluby nie narzekają na brak osób. Inne przydatne biznesy dla studentów, to punkty ksero, gdzie studenci mogą wydrukować notatki oraz prace dyplomowe. Prowadzenie własnego punktu ksero w pobliżu uczelni to całkiem niezły biznes.

Jaki biznes ma szansę w Krakowie?

W Krakowie dobrze radzi sobie rynek mieszkaniowy. Wszyscy ludzie, którzy przyjeżdżają do Krakowa, muszą gdzieś mieszkać. Wynajmowanie mieszkań to stosunkowo prosta inwestycja, która się zwraca. W Krakowie działa też sporo lokali gastronomicznych, a międzynarodowe korporacje mają tu swoje siedziby.
Ludzie potrzebują ubrań, jedzenia, usług bankowych, informatycznych, więc na pewno z nich skorzystają.

Więcej o biznesie w Krakowie: https://feelkrakow.pl/biznes.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *